יום חמישי, 17 בדצמבר 2015

וילונות - כל מה שצריך לדעת

וילונות - כל מה שצריך לדעת

וילונות הם עולם ומלואו. בראש ובראשונה וילונות נועדו לעשות איזו שהיא חציצה- בין אם זו חציצה בין הבית הפרטי לעולם הציבורי שבחוץ או חציצה בין חדרים (או חציצה בתוך חדר שתדמה חדרים).
וילונות הם יריעות בד (או חומרים אחרים שלעיתים גם משמשים כוילונות) שבד"כ נתלים מהתקרה. השימוש שלהם בראש ובראשונה הוא כדי "להסתיר" (למרות שאני מעדיף את השימוש במילה חציצה) חלק מחדר או חדר שלם מהשאר.
בנוסף לכך וילונות יוצרים סדר ואסתטיקה- ההפרדה שהם עשויים ליצור בין חלקים שונים של אותו חדר (חלקים שלא מחולקים על ידיד קירות או חוצצים יותר נייחים) יוצרים סדר והבנה בתוך הבית- במקום שבתוך דירת חדר אחת יהיו מטבח חדר שינה וסלון, הוילונות מפרידים ויוצרים איזו שהיא תחושה של הפרדה בין החלקים השונים וכך מדמים חדרים.

וילונות הם בדרך כלל מוצרים זולים. לפחות בתל אביב אפשר למצוא המון חניות שמתעסקות בוילונות (וביריעות בד בכלל) ומוכרות היצע גדול של וילונות ללקוחות פרטיים ועסקיים כאחד.
וילונות במקרה הזה יכולים להיות במגוון כל כך רחב שאפשר להיאבד בתוך האפשרויות. אז בכל זאת איך אפשר לבחור וילון שמתאים לנו? ובכן, אפשר להתאים את הוילון להרגשה שאנחנו רוצים בתוך הבית. וילונות שיתאימו לצבע הקיר, שיתאימו לאווירה שאנחנו רוצים להכניס לתוך הבית (אווירה כפרית, למשל) או שיהיו מספיק אטומים (או לחילופין מספיק שקופים- תלוי מה אנחנו רוצים) כדי שיוכלו ליצור חציצה טובה בין החלקים השונים של החדר. וילונות טובים יהיו כאלה שיחזיקו גם לאורך זמן וגם יהיו מבד איכותי.
וילונות הם הדרך שלנו להוסיף קצת צבע לתוך הבית וגם ליצור אפקט של חציצה- בין אם זה בינינו לבין העולם שבחוץ או בין חלקים שונים בתוך אותו החדר.

וילונות עשויים להשתנות בהתאם לצרכים של כל בנאדם- מחומרים, גדלים, צבעים, שקיפות וכל דבר שעשוי להיות קשור באיזו שהיא צורה לוילונות- אפשרויות החומרים שמהם עשויים וילונות, לדוגמא, הוא גדול מאוד. מחומרים שונים עד לצבעים של אותם חומרים יוצרים מגוון אפשרויות רחב לכל אלה שמחפשים וילונות ספציפיים שיתאימו לאווירה שהם מנסים להכניס לתוך הבית.
וילונות עשויים להיות מחומר פשוט שמחירו זול עד לחומר יקר שנותן תחושה, בין השאר, של יוקרה.

וילונות הם אמצעי חציצה, וכאמצעי חציצה הם גם יחסית זולים אפילו שהם מספקים את הסחורה לא פחות טוב מחוצצים למיניהם. וילונות הם פתרון טוב גם כאלמנט עיצובי בתוך הבית וגם לאנשים שאין להם מספיק כסף או פשוט לא רוצים להשקיע בחציצה יותר קבועה- במקרה של אנשים שכאלה, וילונות עשויים להיות פתרון יעיל דווקא בגלל הזמניות שלהם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה