יום רביעי, 6 בינואר 2016

פרקטים מעוצבים לבית

פרקטים מעוצבים לבית

פרקטים: פרקטיות ואסתטיות

פרקטים מעץ כמשטח עבור רצפת הבית הוא פתרון שמשלב יתרונות פרקטיים ואסתטיים גם יחד. במידה ובחרנו להתקין פרקטים כרצפת בית המגורים שלנו אנו עשויים לשדרג הן את איכות השהייה בבית ואת הנוחות שבשהייה בו ובנוסף, אנו עשויים לשפר באופן משמעותי את מראה הבית כולו, זאת כמובן רק במידה ונצליח לשלב באופן מוצלח בין הפרקטים לבין סגנון העיצוב של הבית. היתרונות הפרקטיים של פרקטים הולכים ומתגלים לאנשים רבים בשנים האחרונות, יש כמובן לציין שינם גם חסרונות לפרקטים לעומת ריצופים אחרים, אולם יתרונותיהם בולטים לא פחות.

פרקטים מספקים עבור דיירי הבית משטח שהייה ודריכה נוח יותר בעיני רבים ממשטחים אחרים, מגע העץ, במידה ומדובר כמובן בפרקטים מעץ, הוא נעים ונוח יותר למגע עבור כפות הרגליים. במקרים רבים ניתן גם לשבת ביתר נוחות על פרקטים בשל המגע הנעים של עור הגוף איתם. בבתים שנמצאים באזורים שנוטים להיות קרים יותר, עשויים פרקטים לשפר גם את רמת החום בבית המגורים, או לפחות את תחושת החום. פרקטים צוברים לרוב חום רב יותר מסוגים אחרים של חומרים ומאפשרים שהייה חמימה יותר בתוך הבית. במקרים רבים, עשויים פרקטים מסומים להיות נוחים יותר וחמימים יותר, עד לרמה שבה נוותר על הצורך בנעלי בית או גרביים כדי להימנע ממגע עם הרצפה הקרה. פרקטים יאפשרו לנו תחושה נוחה והם אף עשויים לגרום לנו להפוך את ההליכה בבית למענגת יותר. מלבד הצד הפרקטי של פרקטים, אותו הצגתי עד כה, ישנו גם צד אסתטי שמהווה שיקול משמעותי עבור רבים בעת קניית פרקטים. עיצוב בית המגורים, במיוחד בעת שיפוץ או בניית הבית הוא משימה לא פשוטה. כדי להביא להרמוניה בין מרכיביו השונים של בית המגורים יש לבחור כל אחד מהם בקפידה ולנסות לשלב ביניהם באופן אינטגרטיבי ככל האפשר. גם בחירה בהתקנת פרקטים צריכה לפעול על פי אותם כללים. פרקטים צריכים להשתלב באופן אופטימאלי עם המראה הכולל של מרחב המחיה, כאשר נדע לעשות זאת כהלכה נוכל לנצל עד תום את איכויותיהם האסתטיות של אותם פרקטים. אחד היתרונות העיצובים הטמונים בפרקטים, הוא המראה הטבעי שלהם שנותן לרבים הרגשת שהייה נוחה יותר. המידה ואכן נדע לשלב את המראה הטבעי הזה עם שאר חלקי הבית נוכל לקבל תוצאה אלגנטית במיוחד.

פרקטים עשויים להיות בחירה משמעותית עבור ריצוף בית המגורים, היתרונות של פרקטים מתבטאים גם באיכותיות השימושיות היומיומיות וגם באיכויות אסתטיות. פרקטים עשויים להעניק לנו תחושת דריכה ושהייה ביתית ונוחה יותר בבית המגורים, בנוסף פרקטים עשויים לתרום באופן משמעותי למראה הבית ולאופן שבו אנו מעצבים אותו, זאת כאשר נדע לשלב אותם נכון עם שאר חלקי הבית.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה