יום ראשון, 28 בפברואר 2016

וילונות מעוצבים למטבח הכפרי

וילונות מעוצבים למטבח הכפרי

כאשר הזמנתם מטבח חדש, ובכך הסדרתם את נושא שיש העבודה, ריצוף המטבח וארונות האחסון, כעת נותר לעבוד על הווילונות שלכם. אם יש חלון במטבח מאד ייתכן כי תצטרכו ווילונות על מנת להגשים מעט פרטיות כשאתם מבשלים או מתנהלים בתוך חדר עיבוד המזון העתידי שלכם. כיצד עושים זאת, אתם ודאי שואלים? ובכן, יש להכיר את עיצוב המטבח וגם להבין היכן הווילון ממוקם: ליד עמדת הכנת המזון הקבועה שלכם במטבח או רחוק ממנה? האם הווילון משמש כהתקן הצללה מעט שולחן כלשהו שנמצא במטבח או שמא הווילון גבוה ורחוק מכל שולחן? בנוסף לסגנון העיצוב של המטבח ומיקום החלון בתוכו מומלץ מאד ללמוד כיצד מתאימים וילון על פי אזורי אקלים. רכישת וילון שלא מתאים לאזור האקלים עלולה להוביל לנזקי אקלים ישירים, כולל דהיית צבע או פרימת הבד מבלי שכלל נגעתם בווילון.

בחירת הווילון בהתאם לעיצוב המטבח

המעשה האחראי ביותר שאנו מפצירים בכם לעשות הוא לגשת עם תמונת קטלוג של המטבח העתידי לחנות הווילונות. המוכר ידע אלו וילונות יתאימו מבחינה עיצובית, ובשל ניסיונו הרב בהתאמת ווילונות לבתים הוא אפילו יציע מספר פתרונות הצללה/החשכה תוך פירוט מדוע הם נחשבים אולטימטיביים ופונקציונליים עבורכם. המוכר, בשלב זה, ידגיש את הקשר העיצובי שבין יריעת הווילון והנוף הפנימי הנשקף מהמטבח.

בחירת הווילון בהתאם למיקומו העתידי במטבח

אם חלון המטבח נמצא ממש היכן שאתם מעבדים את המזון (כלומר נמצא ליד השיש או הכיריים) מוטב לא לצרוך וילון מתבדר ברוח כמו וילון פשתן, שכן זה לא נעים ואף מעיק קלות שבזמן העבודה אתם צריכים להיות מוסחים על ידי היריעה המתבדרת. לעומת זאת, בחלון שבין כה וכה נמצא רחוק מרוב האנשים המטבח ניתן ואף רצוי שהווילון יהיה עשוי פשתן שכן כמות העיצובים שניתן יהיה לדלות מחומר הפלא – כבירה למדי. אפשרויות לווילונות במטבחים בהם הפשתן המתבדר לא מתאים: כותנה, משי או צמר.

התאמת הווילון לאזור האקלים

כאן חשוב להבין ולהפנים שמתבצע הסינון הסופי ש/ל בחירת הווילון. כך, למשל, בסביבה מאד לחה מומלץ להימנע מרכישת ווילונות צמר שחשופים לקרעים או פרימת קשרים מכורח הלחות, גם כשהחלון סגור. כאשר האזור מאד שמשי מומלץ שאת וילון המשי שלכם לא תעטר הדפסה, שכן הדפסה על משי יכולה לדהות בקלות. הדפסה על כותנה – תדהה מעט פחות בקלות, אך עדיין לא מומלץ שהיא תהיה על היריעה בשל החשיפה הרבה לדהייה. וילונות גלילה עבים וחלקים מכותנה יהיו אידיאליים לאזורי לחות וכמוהם גם תריסים ונציאנים מכותנה או פשתן.

תגובה 1:

  1. אפשר גם למצוא וילונות מעולים לסלון כאן...http://www.asforia.com/category/%D7%95%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%A1%D7%9C%D7%95%D7%9F

    השבמחק