יום רביעי, 29 ביוני 2016

התאמת פרקטים לבית

התאמת פרקטים לבית

פרקטים הם לוחות עץ המשמשים ליצירת רצפה בדירות ובתי מגורים, הבחירה בהם כחומר עבור רצפת הבית כוללת גם שיקולים פרקטיים של נוחות וגם שיקולים של אסתטיקה עבור עיצוב הבית. אמנם, פרקטים מציעים יתרונות רבים הכרוכים בנוחות בעת שהייה בבית, רבים מעדיפים את מגע העץ הנעים של פרקטים, על רצופי אחרים. אולם בנוסף למימד הפרקטי, ישנם רבים הבחורים לקנות פרקטים משום שאלה תורמים גם למרחב העיצוב של בית המגורים, האפשרות לחור מתוך סגנונות עיצוב שונים, עשויה לאפשר לדיירים רבים לעצב את ביתם באופן אופטימאלי. כדי להצליח בהתאמת פרקטים לבית המגורים יש לבחון ראשית לעומק את המרחב העיצוב של הדירה ולבחון פרקטים בצבעים ודגמים שיתאימו ביותר עבור הדירה הספציפית.

התאמת פרקטים נכונים לסגנון העיצוב בבית המגורים מצריכה חוש אסתטיקה מפותח, אלה שמסוגלים להחליט בעצמם, מהו צבי וסגנון הפרקט שהם מעדיפים לרכוש, עשויים להצליח בתהליך ולעצב מרחב אסתטי אופטימאלי. אולם רבים שאינם מסוגלים להגיע לכלל החלטה מושכלת ונכונה, עשויים להתאכזב בתום התהליך ממראה הדירה באופן כלל וממראה אותם פרקטים שהם רכשו באופן ספציפי. בגלל החשיבות הרבה שיש להתאמת פרקטים למרחב שבו הם מותקנים, יש לבחון את הנושא לעומק ולהתייעץ במידה וניתן עם חברים או קרובי משפחה. במקרים רבים קשה לקבל החלטות כאלה באופן עצמאי וללא איזון של דכה שונה ומאזנת. ניתן גם לקבל בנושא עזרה וייעוץ מקצועיים מאנשי מקצוע העוסקים בתחום עיצוב הפנים.

חנויות פרקטים שונות מציעות כמות עצומה של דגמים בצבעים שונים, במקרים רבים צבעם של פרקטים הוא צבע עץ, אולם במקרים אחרים ניתן למצוא גם פרקטים שצבועים בצבע חלק. פרקטים בצבע עץ קיימים, אף הם בגוונים שונים ומגוונים. ניתן למצוא פרקטים בצבע בהיר מאוד, שעשויים להתאים באופן אופטימאלי למרחבים מסוימים, אולם פרקטים בצבע בהיר מדי, במידה והוא אינו משתלב באופן הרמוני עם צבע הקירות והרהיטים, עשוי להיות כישלון בפן האסתטי.
ניתן למצוא פרקטים רבים גם בצבעים אחרים, צבעם של פרקטים נע על סקאלה רחבה של צבעי עץ, החל מהבצע הבהיר אותו הזכרנו ועד לצבע עץ כהה במיוחד. סקאלת הצבעים הרחבה מציעה לכל אחד לבחור את הבצע המתאים ביותר עבור הדירה שלו ועבור הטעם האישי שלו. יש לזכור במקרים אלה של בחירת פרקטים, שהטעם האישי שלנו עשוי להוביל אותנו לכיוון פרקטים בצבע מסוים, הצבע עשוי בהחלט להיות יפה ואלגנטי, אולם טרם נבחר באותם פרקטים, עלינו לזכור כי זה שאנחנו אוהבים את אותם פרקטים, אין זה אומר שהם אכן מתאימים לדירה שלנו.

חשוב להקפיד על התאמת צבעם של פרקטים לסגנון העיצוב של מרחב המחיה שלנו, רק כך נוכל ליצור מרחב עיצובי אופטימאלי.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה